• Niepodległa do hymnu

• 11 listopada 2021 roku, w całej Polsce i w wielu miejscach na świeci w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Akcja „Niepodległa do hymnu”, zainicjowana w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa”, cieszy się wielkim zainteresowaniem, a hymn co roku wybrzmiewa z m.in. wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie, Wawelu, Placu Zamkowym w Warszawie, a nawet Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.

Nasze przedszkole również wzięło udział w tej akcji, przedszkolaki wspólnie odśpiewały Mazurek Dąbrowskiego 09.11.2021 roku o godzinie 11.00.

Zdjęcia z tego wydarzenia: Grupa VGrupa IVGrupa III

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie:

• Szkoła Pamięta

• uż po raz trzeci nasze przedszkole uczestniczyło w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

Podobnie jak w ubiegłych latach, także i w tym roku, a dokładnie 29 października, przedszkolaki złożyły znicze  pod Pomnikiem Ofiar Terroru, który zwany jest popularnie "pomnikiem 10 rąk".

Zdjęcia z tego wydarzenia:

Grupa VGrupa IVGrupa IIIGrupa IIGrupa I

Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/szkola-pamieta-2021--zapraszamy-do-udzialu-w-akcji

• Kubusiowi Przyjaciele Natury

• Ruszyła XIV edycja (realizowana w roku szkolnym 2021/2022) Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Nasze przedszkole po raz kolejny bierze udział w tym programie.

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy ogólnopolski program edukacyjny o tematyce ekologicznej dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla  szkół podstawowych (kl. 1-3), organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

W ramach realizacji programu, najmłodsi poznają zasady dbania o środowisko naturalne, aktywnego wypoczynku i odżywiania. Nauczą się segregować odpady, wybierać odpowiednie formy ruchu oraz rozpoznawać korzyści jakie płyną ze spożywania warzyw i owoców. Poznają podstawowe zasady ekonomii i oszczędzania oraz ich wpływ na środowisko.

Scenariusze lekcji obejmują poniższe bloki tematyczne:

1. DBAM O ROŚLINY I ZWIERZĘTA – NAWET TE NAJMNIEJSZE
            2. DBAM O AKTYWNOŚĆ FIZYCZNĄ
            3. DBAM O SIEBIE I JEM WARZYWA I OWOCE
            4. DBAM O ZASOBY NATURALNE (POWIETRZE, WODĘ I ENERGIĘ)
            5. DBAM O SEGREGACJĘ ŚMIECI I TWORZĘ Z NICH COŚ NOWEGO
            6. DBAM O NATURĘ
            7. DBAM O ŚRODOWISKO I OSZCZĘDZAM PIENIĄDZE.

Więcej informacji na: https://przyjacielenatury.pl/

• Mamo, tato, wolę wodę!

Ruszyła XII edycja (realizowana w roku szkolnym 2021/2022) Programu „Mamo, tato, wolę wodę!”.

Nasze przedszkole przyłącza się do udziału w tym programie.

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.

Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.

Więcej inforamcji na: https://wolewode.pl/

• W ramach projektu przeprowadzono zajęcia edukacyjne o tematyce:

• Kicia Kocia i muzyka
            • Kici Kocia i śnieg
            • Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie
            • Kici Kocia segreguje odpady
            • Recepta Kici Koci
            • Kicia Kocia i emocje
            • Pocztówka dla Kici Koci.

Celem akcji jest pokazanie, że o wiele łatwiej i przyjemniej przedszkolaki mogą odkrywać świat z ulubioną bohaterką - Kicią Kocią u boku.  Realizowane zadania z Kicią Kocią poprzez zabawę pomagają dzieciom utrwalać podstawową wiedzę dotyczącą liczb, liter, kształtów czy kolorów  oraz podejmują ważne kwestie, takie jak, zasady bezpieczeństwa, dobrego wychowania czy wyrażania emocji.